Elektrospinnig Cihazı

AREL POTKAM

Marka
Model
İnovenso
Nanospinner 24- XP

Kullanım Amacı ve Özellikleri

Elektrospinning yöntemi, akışkanlar dinamiği, polimer kimyası, temel anlamda fizik, elektrik fiziği, makine ve tekstil mühendisliği gibi alanları barındıran multi disiplinli bir yöntemdir olarak bilinmektedir. Temel olarak önemli üç ana parça birleşiminden esasında oluşmaktadır. Yüksek ölçekli voltaj güç kaynağı, Besleme ünitesi (şırınga, metal iğne vb.), Toplayıcı plaka (iletken plaka, döner silindir vb.). Elektrospinning yöntemi ile çapları birkaç mikrondan başlayıp çapları 100 nm’nin altına kadar değişken aralıktaki nanoliflerden oluşan polimer kaynaklı yüzeyler elde etmek mümkün olmaktadır.

 

Elektrospinning cihazımız, ar-ge ve laboratuvar çalışmaları için tasarlanmış bunun yanı sıra çok iğneli nanolif üretimi yapabilmektedir.  Tekstil ve Hava Filtrasyonu, kimya, savunma, inşaat, medikal, ilaç ve tarım sanayi gibi birçok endüstri alanında nanolif ürün geliştirme amaçlı tasarlanmıştır. Ayrıca nanolifler ve elektrospinning üzerine araştırma yapan kuruluşlar kullandığımız elektrospinning cihazı ile çalışmalarını daha rahat bir şekilde yapabilecektir.

 

 

Cihazın bazı özellikleri de şu şekildedir;

  • 12 iğneden çalışma olanağı
  • 376,8mm*280mm kaplama fırsatı
  • 2000RPM yüksek hıza sahip döner silindir parçası
  • 30-80 mm ayarlanabilir ölçekli yatay homojenizasyon hareketliliği
  • 30-230 mm ayarlanabilir formda spinning uzaklığı
  • Yüksek voltaj için gerekli uyarıcı kapı ve ışık emniyet özellikleri

 

Cihaz Sorumlusu
Erdi BULUŞ
Kibar ARAS

Analiz detayları ile ilgili bilgi almak için potkam@arel.edu.tr adresine mail atabilir yada 0850 850 27 35 Dahili: 1106 – 1369 numaralardan merkez uzmanlarımızla iletişime geçmenizi rica ederiz!